ajánlatot kérek tovább

Hogyan értünk el 50 milliós bevételt ügyfelünknek 3 hónap alatt?

Tavalyi év végén egy hatalmas sikereket elért kampányidőszakot zárhattunk magunk mögött, melyben most bemutatunk nektek egy példát, mely kampánynak kiemelt célja egy rendezvény jegyértékesítésének és online kommunikációjának felpörgetése volt. Na, de mi is lehetett a siker kulcsa? Közelítsük meg most ezt ForWeb szemszögből.

 

Az alapoknál kezdtünk

Mint minden online marketing kampánynál, ebben az esetben is a potenciális célközönség meghatározásával kezdtük a tervezési folyamatot. Ezt követően strukturálisan összeállítottuk azt a stratégiát, mely alkalmazásával igazán intenzív és ütős kampányidőszakot bonyolíthattunk le.

A stratégiánk alapköve egyértelműen a komplex eszközök alkalmazása volt, hiszen létfontosságúnak tartottuk, hogy a lehetséges összes releváns platformon hatékonyan kommunikáljuk a rendezvényt a célközönségnek. Így történt tehát, hogy a Meta, a Tiktok és Google Ads hálózatán történő együttes megjelenés mellett influencer kampányokat és e-mail marketinget is bevetettünk a siker érdekében.

Bontsuk le ezt most részletesen, hogy milyen stratégia vált be leginkább az egyes kommunikációs eszközök esetében.

 

Hirdetések a Google Ads hálózatán

Azt már mindenki tudja, hogy a Google hálózata rendkívül hatékony eszköznek bizonyulhat bármely vállalkozás eredményeinek felpörgetésére, ugyanakkor nem mehetünk el szó nélkül a mellet, hogy: ésszel többet érünk, mint erővel.

A kampányidőszak során a folyamatos A/B tesztelés és a rendszeres optimalizálás, valamint a költségkeret exponenciális növelése az esemény közeledtével jelentette a legnagyobb előnyt. Eláruljuk mi működött és mi az, ami csupán pénzégetésnek bizonyult.

 

Brand keresési kampány – ezzel leginkább a rendezvény márkaimázsát igyekeztünk építeni a releváns célcsoport körében, mely számottevő jegyértékesítést is eredményezett, alacsony költség/konverziós arányt elérve. Csupán 477 forintot költöttünk egyetlen konverzióra, így közel 65x-esen térült meg a kampányra fordított költségkeretünk.

Performance Max kampány – a Google hálózatának egyik legújabb kampánytípusát is intenzíven igénybe vettük a jegyértékesítés céljából, hiszen ennek segítségével egyszerre jeleníthettük meg hirdetéseinket az összes Google hirdetési felületen egy kampány segítségével. Habár a brand kampánynál valamivel magasabb, mégis szuper költség/konverzió értéket tudhattunk magunkénak, mely a kampányra fordított költség 40x-es megtérülését jelentette.

Display remarketing kampány videós hirdetéssel – display kampányok közül a weboldal korábbi látogatóit megcélzó videós hirdetések bizonyultak a leginkább eredményesnek, így ezen kampány folyamatosan támogatta a jegyértékesítést 3 hónapos időtartam alatt.

Általános display kampány – a hagyományos display kampány nem hozta a várt sikereket, így ezt rövidesen le is állítottuk, így inkább az eredményesebb típusokra helyezve a nagyobb hangsúlyt.

YouTube hirdetés – a YouTube hálózatán is hirdettünk, ugyanakkor az eredmények kielemzése során összevetve a TikTokon elért eredménnyekkel kiderült, hogy ez utóbbi felületén a videós hirdetésekkel jóval nagyobb elérést és eredményt tudunk generálni, így célközönségünk szempontjából a TikTok platformja eredményesebbnek bizonyult, mint a YouTube felülete, habár ez utóbbi is rendkívül jól alkalmazható hirdetési kampányok esetén.

Céges kiajánló keresési kampány – céges rendezvények lebonyolítására, csapatépítők szervezésére is hirdettünk, hiszen rendezvényünk kitűnő lehetőséget nyújtott azoknak, akik a céges csapatot szerették volna egy izgalmas esemény keretein belül egymáshoz közelebb hozni.

Összegezve a Google Ads hálózatán alkalmazott kampányokat, a brand, valamint a pmax kampánytípusok voltak a leginkább sikeresek. Összesen 883 514 Ft költésével, mindösszesen 34 847 132,9 Ft bevételt sikerült generálnunk a Google hirdetések segítségével a három hónapos kampányidőszak alatt, mely így kiemelkedő 3944%-os ROAS értéket jelentett online marketing szempontból.

 

Hirdetések a Meta hálózatán

Az általános stratégia, melyet a Facebook és Instagram hirdetések esetén alkalmaztunk, hogy minél több érdeklődőt és vásárlót vonzzunk be, ennek megfelelően folyamatosan növeltük a jegyek árát, kezdetben early bird jegyárakkal, majd további kuponakciókkal kedveztünk a résztvevőknek, kiegészítve ezeket hatásos kommunikációt alkalmazó és rendkívül vonzó megjelenésű kreatív tartalmakkal, melyek az érdeklődők figyelmét felkeltették. A kampányok célzási beállításait az esemény érdeklődési köreinek megfelelően határoztuk meg, külön tekintettel arra, hogy a lakossági és vállalati célcsoportot is elkülönítsük. Természetesen itt is a folyamatos A/B tesztek alkalmazása és azok kielemzése hozta meg a várt eredményeket és a jegyértékesítések számának rohamos megnövekedését.

 

Brand kampány – itt a fő hangsúly az esemény érdeklődési köréhez tartozó célcsoport megcélzása volt, valamint a jegyértékesítések fellendítése.

Értékesítés kampány országosan, valamint Pest megyében – két külön kampányt futtattunk a jegyértékesítések számának felpörgetésére, annak érdekében, hogy pontosan mérhető legyen milyen ROAS értéket érhetünk el országosan, valamint csupán Pest megyében.

Elérés kampány – itt a stratégia a hidegcélzás alkalmazása volt. Rengeteg A/B teszt alkalmazásával, céges, valamint lakossági ügyfeleket is megcéloztunk, valamint képes és videós tartalmakat is teszteltünk, hogy pontosan kiszűrhessük melyek hozzák a várt eredményeket.

Aktivitás kampány – ezen típus esetén a videós hirdetési kreatívokat alkalmaztuk, ahol a legalább 15 másodpercig videót megtekintő felhasználókat később a remarketing listánkhoz hozzáadva és őket visszacélozva a remarketing kampánnyal jobb eredményeket érhettünk el.

Offline jegyértékesítés forgalom kampány – a jegyek értékesítése természetesen nem korlátozódott az online felületekre, hanem több offline értékesítési ponttal is rendelkeztünk, ahol az érdeklődőknek lehetőségük volt beszerezni a belépőt az eseményre, ezen kampány esetében őket céloztuk meg hirdetéseinkkel.

Remarketing kampány – a korábban említett aktivitási kampány célközönségét, a korábbi webhelylátogatókat és a már tavalyi évben az eseményen résztvevőket célozta meg a hatékonyság jegyében.

A hirdetések hatékony alkalmazása mellett a közösségi média kommunikációra is óriási figyelmet fordítottunk, elsődlegesen hetente 3, majd az esemény közeledtével gyakran napi rendszerességgel tettünk közzé 2-3 informatív és figyelmet felkeltő bejegyzést az esemény programjairól és helyszíneiről történet, reels, valamint hagyományos poszt formájában, melyeket bejegyzéskiemelésekkel is megtámogattunk a nagyobb elérés érdekében. Valamint alkalmaztuk továbbá a nyereményjátékok erejét is, melyben a szerencsések belépőket nyerhettek a rendezvényre.

 

Összegezve a Meta platformjain alkalmazott kampánystratégiát, mindösszesen 2 773 037 Ft hirdetési költséggel, 20 746 810 forintos bevételt generáltunk ügyfelünk számára, melyet 702 vásárlás eredményezett a 3 hónapos kampányidőszak során. Ennek megfelelően közel 7,5x-es megtérülést és 748%-os ROAS-t értünk el a Facebook és Instagram felületén közzétett hirdetések segítségével. Nyilvánvalóan az offline jegyértékesítési adatokat ezekben a számokban nem láthattuk, csupán az online eladott belépők konverziós értékét.

 

TikTok hirdetések

A TikTok jóval ütősebb platformnak bizonyult, mint amelyet a Youtube hirdetési hálózata elért, így erre rendkívül nagy hangsúlyt fektettünk. A legfontosabb szempont a hirdetett videós tartalmak folyamatos aktualizálása volt, annak érdekében, hogy elkerüljük a kreatív tartalmak kifáradását. Ennek érdekében legfeljebb heti rendszerességgel újabb és újabb látványos tartalmakkal újítottuk meg hirdetéseinket.

 

Reach kampány – elsőként ezt alkalmaztuk 3 hetes időtartamban, ahol is lehetőségünk volt felmérni, melyek azok a célközönségek, akik érdeklődhetnek a rendezvény iránt, ebből a TikTok algoritmusa is megtanulta kinek igen, kinek pedig egyáltalán nem érdemes a hirdetéseket megmutatnia.

Traffic kampány – előbbit követve ebben a kampánytípusban a webhely forgalom felpörgetése volt a fő cél, amely kiemelten fontos volt, annak érdekében, hogy az érdeklődők minél több információt megismerjenek a rendezvényről, melyet egy 3 hetes kampányidőszak alatt értünk el.

Konverziós kampány – ennek során a potenciális érdeklődők elkötelezedése volt a cél melyre a legnagyobb hangsúlyt a 6 hetes időtartamig futtatott konverziós kampány kapta, melynek költségkerete a korábbiak duplája volt, melynek során automatikus célzás alkalmazásával a TikTok már korábban megtanított algoritmusa optimalizáltan jelenítette meg a hirdetési kreatívokat a potenciális célközönség számára országosan.

A TikTok hirdetésekrer mindösszesen forintot költöttünk, melyből összesen 691 konverzió valósult meg 1 340 000 forint költségből, 21 213 700 Ft-os bevétellel, így ezen platformon 15x-es megtérülést és 1583% ROAS-t értünk el.

 

Influencer együttműködések

Az influencer együttműködések rendkívül nagy népszerűségnek örvendenek hazánkban is, hiszen a népszerű véleményvezérek rendkívül nagy befolyással bírnak egy-egy termék, szolgáltatás igénybevételét illetően, így természetesen ezt a marketing eszközt sem hanyagolhattuk el az eredményes online marketing stratégia megteremtése során.

Az együttműködések keretében több véleményvezért is bevontunk a kampány során melynek során pozitív és olykor bizonytalan eredményeket is tapasztalhattunk az esemény népszerűsítését illetően. Az alkalmazott stratégia az egyes influencerek számára generált kuponkódok elhelyezése volt, melynek segítségével pontosan mérhettük, hogy mely véleményvezér hozta a rendezvényünk számára a legtöbb vásárlót. Az influencerek adta pozitív hatásokat, ugyanakkor a kuponkódok segítségével sem volt lehetőség pontosan bemérni.

 

E-mail marketing

A hírlevelek alkalmazása egy régi, de jól bevált marketing eszköz, melyről manapság gyakran elfelejtkezünk, ugyanakkor hatékonyan használva kiváló eredményeket érhetünk el segítségükkel.

Alapvető stratégiánk a már meglévő vállalati, valamint lakossági e-mail adatbázisra történő heti rendszerességű hírlevelek kiküldése volt, ahol kiemelten fontos szerepet kapott a transzparens és hatékony kommunikáció, figyelmet felkeltő és vásárlásra ösztönző szövegek megfogalmazásával. Továbbá a hírlevél feliratkozók 10%-os kedvezményben is részesülhettek, melyet a jegyvásárlás során válthattak be egy kuponkód segítségével.

Ugyanakkor ez a típusú online marketing eszköz a kampányidőszak végéhez közeledve az e-mail adatbázis végessége miatt kimerült, valamint erejét vesztette, hiszen az érdeklődők már megvásárolták jegyeiket.

 

Összegezve a tapasztalatainkat egy nagy volumenű rendezvényt illetően, egyértelműen elmondhatjuk, hogy a hatékonyság és az eredményesség érdekében a fent említett összes eszköz tesztelése, alkalmazása és azok optimalizálása kiemelten fontosnak bizonyult. A jegyértékesítéseket illetően a különböző kuponakciók is rendkívül nagy sikernek örvendtek, valamint általánosságban azt tapasztaltuk, hogy a jegyárak fordulópontja során az utolsó napokban rohamosan megnőtt a jegyeladások száma, olykor még a weboldal sem bírta ezt a fajta terheltséget, hiszen a legtöbb érdeklődő kivárt az utolsó napokig a belépők megvásárlásával. Emiatt úgy véljük a több fordulós jegyárak és az early bird kedvezmények kiaknázása remek lehetőséget nyújt az ilyesfajta rendezvények jegyértékesítése során.

Ügyfelünk rendezvényéből származó összes bevétel csupán az online értékesítést számlálva mindösszesen 51 048 150 forint volt, melyre összesen 4 859 000 Ft költséget fordítottunk, ezzel több, mint 10x-es megtérülést és 1050%-os ROAS-t elérve az alkalmazott online marketing eszközök kiaknázásval. A konverziók számában ugyanakkor átfedéseket is tapasztalhatunk, hiszen vannak esetek amikor a különféle hirdetési felületek együttesen is bemérik az adott konverziót.